pożyczki online bez weryfikacji

Dzisiaj zajmiemy się tematem weryfikacji przy udzielaniu pożyczek. Co to jest weryfikacja i co tak naprawdę skrywa to hasło? W skrócie weryfikację, można nazwać sprawdzaniem klienta przed udzieleniem mu pożyczki. Sytuacja jest jednak bardziej złożona, z tego powodu, że różne firmy weryfikują klientów w inny sposób.

Weryfikacja przy pożyczce

Uśmiechnięta kobieta. Można złożyć wniosek o pożyczkę bez weryfikacji.Dlatego nawet w sytuacji wyboru pożyczki bez weryfikacji, możemy spotkać się z odmową przydzielania pieniędzy. Postaramy się w kilku słowach opowiedzieć o tym co jest sprawdzane przy każdym kliencie. Zacznijmy od tego, że każdy pożyczkodawca sprawdza klientów w różny sposób. To co jest brane pod uwagę przy wydawaniu decyzji pożyczkowej, zależy po prostu od pożyczkodawcy.

Bez względu na firmę, ważny jest jednak kilka podstawowych czynników.

  • bez weryfikacji, czyli bez zbędnego sprawdzania klienta
  • liczy się dochód i jego rodzaj
  • ważne jest Twoje obecne zadłużenie oraz aktualne zobowiązania
  • podczas sprawdzania zdolności kredytowej, znaczenie mają dodatkowe cechy takie jak Twój stan cywilny, posiadane obciążenia oraz majątek np. samochód, mieszkanie

Ponieważ, nie ma jasnych i klarownych informacji, jak dana firma sprawdza klientów. Wnioskując o pożyczkę online, musimy mieć świadomość, że nasz wniosek może zostać odrzucony. Dlatego dobrze jest spróbować w kilku firmach. Dodatkowo rekomendujemy wybierać oferty promocyjne tzn. takie gdzie pierwsza pożyczka oferowana jest za darmo.

Ważne również jest kierowanie się marką pożyczki. Nowe firmy pożyczkowe, które oferują chwilówki online nowe. Mogą w mniejszym stopniu i mniej rygorystycznie dokonywać weryfikacji. Tzn. masz dużo większe szanse na otrzymanie pożyczki w nowej firmie pożyczkowej niż w takiej, która na rynku działa już dość długi czas. Oczywiście nie jest to regułą, ale dobrze mieć to na uwadze gdy pożyczasz pieniądze.

Co sprawdzają firmy pożyczkowe?

  1. Weryfikują naszą historię kredytową, czyli czy posiadamy niespłacone pożyczki, abonamenty, czynsze. Sprawdzane są takie bazy jak BIK czy KRD. Również weryfikacja odbywa się w bazie ERIF.
  2. Istotnym parametrem jest dochód. Im jest wyższy tym lepiej.
  3. Majątek oraz sytuacja materialna. To również argument, np. gdy posiadasz mieszkanie na własność, może to być pozytywny czynnik przy decyzji pożyczkowej.
  4. Rodzina na utrzymaniu. To także ważna kwestia. Nie zawsze wpływa to na plus. Ponieważ posiadając rodzinę na utrzymaniu np. dzieci. Miesięczne koszty życia są dużo wyższe.

Dobrze jest zwrócić uwagę na firmy pożyczkowe nowe.

Tak jak wspomnieliśmy, dużo większe szanse na otrzymanie pieniędzy masz u nowych pożyczkodawców. Inna forma weryfikacji, nie zawsze sprawdzane i rygorystyczne oceniana zdolność, może wpłynąć bardzo pozytywnie. Pomocny przy wyborze, może okazać się ranking pożyczek.

Rekomendujemy kilka pożyczek, gdzie możesz spróbować złożyć wniosek. To sprawdzone oferty, gdzie pożyczenie pieniędzy jest bardzo proste. Możesz to zrobić oczywiście teraz online. W sposób wygodny i prosty złożyć wniosek przez internet. Pieniądze trafią na Twoje konto bankowe bardzo szybko, już po paru minutach.