Pożyczki bez baz online

Coraz częściej słyszy się o weryfikacji zdolności kredytowej czy obciążeń. Jak jest naprawdę? Postaramy się odpowiedzieć w kilku zdaniach i wyjaśnić czym tak naprawdę jest weryfikacja bazy.

Firmy pożyczkowe i banki posługują się 'scoring’iem by ocenić zdolność kredytową swoich klientów. Dzięki temu są w stanie oszacować ryzyko kredytowe. Podjęcie dobrej decyzji pozwala w późniejszym czasie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że klient nie spłaci swojej pożyczki w terminie. W tym celu wykorzystują bazy raportów o klientach.

BIK ERIF oraz KRD najczęściej sprawdzane bazy

dowód osobisty
Dowód osobisty w większości przypadków wystarczy by otrzymać pożyczkę.

Wymienione powyżej bazy dłużników to zbiory, gdzie przetrzymywane są dane o klientach. Dodatkowo odnotowywane są tam informacje o ich aktualnych zadłużeniach oraz nieuregulowanych zobowiązaniach, gdzie powstały już odsetki karne. Coraz częściej przetrzymywane są dane takie jak nasze czynsze za mieszkanie, prąd czy różnego rodzaju abonamenty.

Na podstawie takich informacji można bardzo precyzyjnie określić ile tak naprawdę można pożyczyć danemu klientowi. Czy w tej sytuacji ubieganie się o pożyczkę jest możliwe?

Tak! Dlaczego? Ponieważ pomimo sprawdzania baz, znaczenie ma także nasz dochód, co więcej każda firma pożyczkowa inaczej sprawdza zdolność kredytową swojego klienta. Jedne mają bardzo rygorystyczne oceny inne pozwalają posiadać nawet dość znaczne zadłużenie, czym nawet duzi dłużnicy mogą uzyskać tam pieniądze.

Ważnym jest, że obecnie dostępnych jest wiele promocji. Można otrzymać pierwszą pożyczkę online bezpłatnie, całkowicie na dowód osobisty w 5 minut. Ponadto, regulując nasze zobowiązania w terminie nic nie zapłacimy, czyli wszystkie koszty wynoszą 0zł. Takie oferty oznaczane są jako RRSO 0%.

Obecnie większość firm sprawdza bazy BIK i podobne, jednak nie warto się tym przejmować. Z pewnością dobrze jest złożyć wniosek w kilku firmach, ponieważ tak jak wspomnieliśmy różny sposób weryfikacji umożliwia oceny klientów w całkowicie odrębny sposób.

Co warto sprawdzić: