Pożyczka bez sprawdzania w bazach

Dobrą pożyczkę online znajdziemy w internecie. Co to jest dobra pożyczka? To bezproblemowe i szybkie pożyczenie pieniędzy o każdej porze dnia czy nocy. Możliwość otrzymania gotówki bezpośrednio na swoje konto bankowe bez zbędnych formalności czy zaświadczeń oczywiście w jak najkrótszym czasie. Przeważnie pożyczenie gotówki trwa nie więcej niż 15 minut.

Co ze zdolnością kredytową i bazami dłużników?

Zdefiniować zdolność kredytową można na kilka sposobów jednak starając się określić czym jest zdolność kredytowa w kilku zdaniach możemy stwierdzić że chodzi o to czy stać nas na otrzymanie, a w późniejszym czasie spłatę pożyczki.

Pod pojęciem zdolności kredytowej kryje się wiele czynników. Jest to sprawdzanie naszego dochodu, aktualnych zadłużeń, bieżących zobowiązań takich jak np. rachunki czy abonamenty. Do weryfikacji brane są także koszty życia, to ile mamy dzieci oraz osób na utrzymaniu.

Bardzo ważna jest historia kredytowa, która mówi dużo o tym czy klient jest wiarygodny. Firmy pożyczkowe sprawdzają bazy dłużników. Do najbardziej znanych baz z których korzystają nie tylko pożyczkodawcy ale także i banki należą BIK, KRD oraz ERIF.

BIK inaczej biuro informacji kredytowej to baza gdzie przetrzymywane są dane na temat klientów, ich historii kredytowej oraz wszelkich zobowiązań. Każdy klient który ubiega się o pożyczkę jest sprawdzany w BIKu, polega to na pobraniu tak zwanego „raportu o kliencie”. W takim raporcie zawarte są główne informacje kredytowej.

Raport BIK

Raport BIK jest czynnikiem rankingowym, czyli ma dość duży wpływ na końcową decyzję pożyczkodawcy o możliwości otrzymaniu pożyczki. W dawniejszych czasach można było się spotkać z pojęciem „bez sprawdzania BIK” czy „pożyczka bez weryfikacji baz„. Aktualnie praktycznie wszystkie szanujące się instytucje finansowe które udzielają kredytów czy pożyczek dokonują weryfikacji swoich klientów.

Spowodowane jest to koniecznością sprawdzania czy pieniądze pożyczane są w dobre ręce. Chodzi głównie o ograniczenie ryzyka finansowego. Jeżeli firma pożyczkowa pożycza gotówkę sprawdzonemu klientowi który ma określony dochód i reguluje zobowiązania w terminie ma większą gwarancję na to, że także w kolejnej pożyczce klient odda pieniądze w wyznaczonym do tego terminie.

Gdzie szukać pożyczki bez baz?

Tak jak wspomnieliśmy obecnie jest to bardzo trudne. Jeżeli chodzi o wiarygodne firmy pożyczkowe dobrze jest skorzystać z listy pożyczkodawców. Dzięki temu w prosty sposób można sprawdzić jaką kwotę i na jakich warunkach można obecnie pożyć.

Warto pamiętać, że każdy pożyczkodawca w różny sposób weryfikuje dane i wydaje różne decyzje. Może okazać się, że ten sam klient u jednego pożyczkodawcy dostanie odmowę udzielenia pożyczki, a u innego bez problemu gotówka zostanie mu wypłacona. Dobrze jest sprawdzić kilka ofert i wybrać, tą która jest dla nas najkorzystniejsza.

Pełna lista pożyczek dostępna jest na portalach: