kredyt a pożyczka

Meżczyzna liczący gdzie warto pożyczyć pieniądze.Decyzja skąd pożyczyć pieniądze nie jest prosta. Wiele osób ma wątpliwości na które postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie. Pożyczenie pieniędzy w dzisiejszych czasach można zrealizować na wiele sposobów, nie które są proste, inne wymagają od nas większego wysiłku. Na samym początku dobrze jest sobie odpowiedzieć na pytanie jakiej kwoty potrzebujemy?

Kredyt a pożyczka wady i zalety

Kolejnym bardzo istotnym pytaniem jest, na jak długi czas chcemy pożyczyć pieniądze? Chodzi tutaj o okres spłaty, czy to będzie 30 dni, parę miesięcy czy np. kilka lat. Jeżeli będziemy mieli już konkretne dane, czego tak naprawdę oczekujemy decyzja o wyborze formy finansowania będzie dużo prostsza. Może też okazać się lepiej dobrana pod kątem optymalizacji kosztów.

Poniżej przedstawiamy kilka scenariuszy pożyczkowych. Gdzie najkorzystniej pożyczysz pieniądze, w zależności od kwoty? Czy lepiej wybrać kredyt bankowy, czy pożyczkę pozabankową?

 

Dobry wybór, okej.

Potrzebujesz maksymalnie 3000 zł na okres 1 miesiąca to pożyczka

W takiej sytuacji najlepszym, o ile można powiedzieć, jedynym dobrym rozwiązaniem jest pożyczka pozabankowa. Czyli pożyczenie pieniędzy w firmie nie będącej bankiem. Obecnie staje się to coraz bardziej popularne. Jest wiele zalet takiego rozwiązania, wymieniamy je w poniższych punktach. Warto zauważyć, że banki często oferują kredyty od okresu 3 miesięcy, dlatego może być trudno ze znalezieniem oferty w instytucji bankowej.

 1. Pożyczkę w firmie pozabankowej możesz w prosty sposób otrzymać przez internet. Wystarczy złożyć wniosek (na naszej stronie głównej znajdziesz dobry ranking pożyczek przez internet również bez weryfikacji).
 2. Pierwsze pożyczki są oferowane nowym klientom za darmo, bez dodatkowych opłat czy kosztów.
 3. Kwota może sięgnąć nawet 3000 zł za 0 zł. RRSO wynosi wtedy prawdziwe 0%.
 4. Czas po których musisz uregulować zobowiązanie to do 30-45 dni.
 5. Zobowiązanie regulujesz jednorazowo oddając całą kwotę.

Dobry wybór, okej.

Potrzebujesz do 10000 zł na okres od 30 dni do 24 miesięcy

Taki zakres, pozwala już porównać ze sobą wiele firm pożyczkowych, również biorąc pod uwagę banki. Skupmy się na początek na tych pierwszych.

 1. Firmy pożyczkowe oferują pożyczki ratalne.
 2. Są one udzielane na kwoty od 300 zł do nawet 10000 zł.
 3. Okres spłaty takiej pożyczki, zależy od firmy i od Ciebie. Może to być nawet 24 miesiące.
 4. Zobowiązanie regulujesz w wygodnych co miesięcznych ratach.
 5. Możesz pieniądze otrzymać wygodnie przelewem, wystarczy złożyć wniosek przez internet w firmie pożyczkowej.
 6. Dobre pożyczki długoterminowe tzw. ratalne znajdziesz na portalu chwilowkanaraty24.pl.

Drugą opcją w przypadku takiego zakresu kwoty i czasu jest kredyt bankowy. Obecnie banki również mają wiele promocji dla swoich klientów. W większości banków możesz złożyć wniosek przez internet, jednak często przyjemniej jest wybrać się do placówki.

 1. W bankach również można liczyć na atrakcyjne promocje kredytowe.
 2. Możesz pożyczyć znaczną kwotę nawet powyżej 10000 zł.
 3. Niestety musisz liczyć się dodatkowymi kosztami, często jest to np. ubezpieczenie kredytowe, czy prowizja przygotowawcza.
 4. Banki mocniej weryfikują swoich klientów niż firmy pożyczkowe. Sprawdzane są bazy BIK, KRD, ERIF. Liczona jest zdolność kredytowa, która ma bardzo ważny wpływ na decyzję kredytową.
 5. Dobre kredyty znajdziesz na portalu polecane-kredyty.pl.

Dobry wybór, okej.

Potrzebujesz kwoty powyżej 10000 zł

Tutaj wybór zawęża się praktycznie tylko do banków. Oczywiście można znaleźć firmy pożyczkowe które oferują większe sumy, ale warto zaznaczyć, że w przypadku dużych kwot, dość znaczne są opłaty oraz prowizje. Większe sumy pieniędzy wymagają również lepszej zdolności kredytowej oraz większych zarobków. Banki dość mocno sprawdzają swoich klientów. Co jest uwarunkowane obecną sytuacją rynkową. Warto jednak spróbować złożyć wniosek w kilku bankach. Z pewnością gdy nie masz dużego zadłużenia, odpowiedź będzie pozytywna. Dobre kredyty znajdziesz na portalu polecane-kredyty.pl o czym już wspominaliśmy wyżej.

Podsumowanie

Dobry wybór to ważna rzecz. Zawsze warto przeanalizować kilka ofert, porównać ze sobą zarówno te pozabankowe jak i te bankowe. Pożyczajmy świadomie, pamiętajmy, że pożyczki to dobra rzecz która pozwala zrealizować szybciej wiele planów. Jednak należy być rozsądnym, podejmując dobre decyzje. Możesz również sprawdzić, aktualny ranking pożyczek gdzie pożyczysz pieniądze na atrakcyjnych warunkach.