Jak wyjść z zadłużenia? – konsolidacja chwilówek

kobieta
Konsolidacja to bardzo dobry sposób na ogarnięcie – uproszczenie swoich zobowiązań! – wspomina Agata, która z takiej możliwości skorzystała w tym roku.

Scalenie wielu pożyczek w jedno zobowiązanie to bardzo dobry pomysł. Możesz zyskać wiele, szczególnie przejrzystość domowego budżetu i jedną co miesięczną ratę. Jest jeszcze wiele zalet związanych z konsolidacją chwilówek ale o tym napiszemy za chwilę. Sam fakt połączenia innych kredytów i pożyczek w jeden to bardzo korzystny kredyt to krok na przód, który pozwala wyjść z pętli zadłużenia.

Powiadając wiele aktywnych kredytów czy pożyczek lub chwilówek zwiększamy ryzyko ich terminowej spłaty, a co za tym idzie powstanie nieuregulowanych należności. Co w perspektywie dłuższego czasu może generować dodatkowe koszty i obciążenia. W skrajnych przypadkach, jako pożyczkobiorca, możesz trafić do baz windykacyjnych.

Tym samym bardzo mocno obniżasz swoją zdolność kredytową oraz psujesz historię kredytową. Rozwiązaniem może być właśnie scalenie zobowiązań w jedno. Pozwoli to zapanować nad terminowością opłat, a dodatkowo nawet zaoszczędzić. Bardzo często banki oferują dobre oprocentowanie, korzystniejsze niż miałeś w przypadku chwilówki.

Jak działa konsolidacja?

To bardzo proste, gdy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny bank spłaca Twoje aktywne zobowiązania. Tym samym zostają one uregulowane. Następnie wyliczana suma tych obciążeń i jest ona rozkładana na raty przez bank uwzględniają aktualną ofertę. Dodatkowo co jest bardzo ważną zaletą, możesz dobrać do tego dodatkowe środki!

Wszystko scalane jest w nową jedną ratę, czyli tak jakbyś brał nowy kredyt, który spłaca wszystkie Twoje inne aktywne zobowiązania. Wygodne i korzystne rozwiązanie, szczególnie jeżeli oprocentowanie będzie atrakcyjne.

Oczywiście samemu dobierasz wysokość raty oraz okres kredytowania. Może on wynosić przeważnie od 6 miesięcy do nawet 60 miesięcy.

Jakie banki oferują kredyty konsolidacyjne?

Właściwie większość banków ma w swojej ofercie taki produkt. Poniżej przedstawiamy naszą listę rekomendowanych propozycji. Możesz się zapoznać i od razu złożyć wniosek. Co więcej, sam proces wnioskowania jest nieskomplikowany i nie zajmuje dużo czasu.

Jednym słowem podsumowując – warto zadbać o swoje finanse i co można to po prostu uporządkować!

Zalety kredytów konsolidacyjnych

  • porządkujesz swoje finanse i budżet
  • spłacasz jedną ratę (często oprocentowanie jest atrakcyjne)
  • możesz dobrać dodatkową kwotę i wrzucić ją do raty, tym samym zyskujesz środki na Twoje dodatkowe potrzeby
  • proces udzielania jest prosty